Co potrzebujemy do oglądania filmów online?

Oglądanie filmów w domu zamiast w kinie, stało się coraz popularniejszą rozrywką. Co jest nam potrzebne, aby bez problemu oglądać filmy za darmo online?

Film filmowi nierówny

Podczas łączenia się z Internetem użytkownicy oczekują, że wybrane przez nich połączenie wystarczy do szybkiego otwierania witryn, pobierania plików, gier online i przede wszystkim oglądania filmów. Ale niewiele osób bierze pod uwagę, że każdy film ma swoje własne minimalne wymagania dotyczące jakości połączenia. Zależą one od jakości strumienia, rozdzielczości i liczby klatek na sekundę. Dlatego wybierając prędkość Internetu, jeśli chcemy oglądać filmy za darmo, subskrybenci są zobowiązani do przyjęcia maksymalnej wydajności jako podstawy, aby później nie napotkać trudności. Ponadto należy wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne wpływające na niezawodność sieci. Tak więc użycie routera Wi-Fi zmniejsza maksymalną wydajność o 20-30%. Podłączenie dodatkowych urządzeń do sieci domowej wpływa również na czas pobierania wideo. Warto wziąć pod uwagę podobny błąd przy wyborze optymalnej stawki.

Prędkość

Jak już wspomniano powyżej, filmy o różnej jakości wymagają różnych prędkości. Wskaźniki dotyczące ilości klatek zazwyczaj nie uwzględniają dodatkowych czynników, na przykład jednoczesnego połączenia kilku osób z siecią bezprzewodową. W takim przypadku wymagania dotyczące połączenia stają się wyższe, co użytkownicy muszą wziąć pod uwagę. Nawet interaktywne zdjęcia z wezwaniem do podążania za linkiem lub dokonania zakupu zabierają część ruchu. Dlatego, biorąc pod uwagę informacje przedstawione wcześniej i dodatkowe obciążenie sieci domowej, minimalny wskaźnik dla HD wynosi 20 Mbit, dla Full HD – 30 Mbit. Zazwyczaj określony poziom wystarczy, aby nie napotkać trudności i zamrożenia transmisji. Fani oglądania telewizji w najwyższej jakości 3K – wymagają zwiększonej mocy połączenia. Ale nawet w tym przypadku widzowie nie będą musieli martwić się tym, że współcześni dostawcy nie będą w stanie zaspokoić swoich potrzeb. Do stabilnego pobierania filmów wystarczy 35 (dla 2K) lub 75 (dla 4K) Mb. W niektórych miastach i regionach kraju takie wskaźniki są nadal niedostępne, ale dla większości abonentów połączenie z prędkością do 100 Mbit pozostaje dość przystępne. Ponadto, ponieważ liczby te uwzględniają możliwą utratę ruchu i dodatkowe obciążenie, do oglądania wystarczają również mniejsze parametry.

Youtube i telewizja internetowa

Wszystkie powyższe ustalenia dotyczą też YouTube. Ale w tym przypadku użytkownicy powinni pamiętać, że mówimy wyłącznie o oglądaniu filmów. Jeśli planujemy je nadawać, jakość powinna być zauważalnie wyższa. Dokładne wskaźniki można uzyskać od przedstawicieli serwisu. Aby się z nimi skontaktować, po prostu: Zaloguj się na swoje konto osobiste; otwórz profil i znajdź sekcję „pomoc”; Zobacz informacje pomocy i artykuły skontaktować się z witryną za pomocą karty pomocy; Uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania. Zazwyczaj takie podejście pozwala rozwiązać każdy problem.

Właściciele nowoczesnych telewizorów inteligentnych powinni skoncentrować się na wymaganiach dostawców. Zwykle większość firm telekomunikacyjnych i satelitarnych z góry wskazuje minimalną wymaganą prędkość dla iptv. To na podstawie otrzymanych zaleceń i danych należy oceniać czy damy radę uzyskać stabilną, nieprzerwaną transmisję i dostęp do interaktywnych usług online. Jeśli zlekceważysz wymagania firm usługowych, możesz napotkać nieprawidłowe działanie niektórych aplikacji i okresowe zawieszanie programów.